Gyűlöletbeszéd

Jelenlegi hely

A HírTV Sajtóklub című műsorában a résztvevők az LMBT emberek megölését dicsőítik. Jó hírnek nevezik az LMBTQI emberek kivégzését elrendelő törvény bevezetését Ugandában, közben a melegeket "bubu"-nak nevezik. Az egyik szereplő szintén helyesli a törvényt, majd a beszélgetőpartnere "csodálatosnak" nevezi az LMBT emberek kivégzését. A műsorvezető azzal igazolja és normalizálja a melegek megölését, hogy kiemeli, hogy a törvényt 100%-os támogatással fogadták el a parlamenti képviselők, amit a melegek nyomulására adott ésszerű válasznak tekint.

Komment egy norvégiai melegbárban történt lövöldözésről szóló cikknél: "Ha tiltanánk a melegek szabadon rohangálását és az arabokat
sem engednénk be, akkor ilyen nem történne."

Mi Hazánkos matrica a BKV megállóban "pusztítsd a szörnyet" felirattal, mellette LMBTQ, gender...

Egy informatikával foglalkozó fórumon jelent meg a következő hozzászólás:
"A régi szép idők, amikor lehetett még pénteken buzit verni, most meg... Még a Linux is beállt a sorba - langyi lett a linux.
Pénteken, ha bejöttek a discoba a kidobó jelzett, hogy azok a b. odamentünk és egy mozdulattal repültek kifelé - ha gyorsan
elszaladtak megúszták, de ha beleálltak, akkor nagyon elvertük őket.
Leszoktak a discóról..
Valami hasonlót kellene csinálni, mert nagyon nyomulnak mindenhol - tisztogatni kellene.."

A Szent Korona Rádió 2016. június 2-án publikálta blogján a budapesti Jobbik sajtóközleményét, amelyben a jobboldali párt homofób kijelentéseket tesz és ellenzi a Pride felvonulást. Azt állítják, hogy 2018-tól nem engedik majd, hogy "Budapest vagy bármely hazai település utcáit ellepje az ilyen deviancia"

"A Jobbik Magyarországért Mozgalom budapesti szervezete mély felháborodással értesült arról, hogy a fővárosban ismét vonulhatnak a beteg, deviáns emberek, kiegészülve az erőszakos rendezőikkel. A toleranciát csak hírből ismerő, „melegfelvonulásnak” nevezett visszataszító és…

Az ATV 2015-ös riportja szerint a Magyar Iszlám Közösség vezetője, Ahmed Kovács Miklós prédikáció közben homofób kijelentéseket tett. A vezető azt állította, hogy "a homoszexuálisok a lehető legmocskosabb teremtmények Allah teremtményei közül", illetve hogy egy muszlimnak soha nem szabad elfogadnia ezt "a betegséget, ezt a förtelmes, feslett dolgot. Azt is hozzátette, hogy egy muszlimnak nem szabad „szivárvánnyal színeznie” a profilképét a Facebookon, nem szabad éltetnie a melegeket és nem vállalhat szolidaritást velük.

A riport azt állítja, Ahmed Kovács Miklós szerint az egész…

Egy közszolgálati TV-csatornán melegellenes propaganda ment főműsoridőben, melyben azt reklámozták, hogy a homoszexualitás gyógyítható és gyógyítandó, ráadásul több nemzetközi homofób szervezet is itt agitált. Egy meleg érdekvédelmi szervezet sem jelent meg a műsorban, pedig állítólag meghívást kaptak az LGBTQ+ szervezetek is... Katasztrofális ez a passzivitás és az a tény, hogy egyre több homofób jelenség látszik, ráadásul a nyugti homofób csoportok is itt tombolnak, mint ahogy az alábbi TV-közvetítésből is kiderül, számos melegellenes nyomtatott propagandaanyagot is készítenek,…

Orosz Mihály Zoltán, Érpatak független, de erősen szélsőjobboldali beállítottságú polgármestere a VII. Kistérségi és Ifjúsági Sporttalálkozón a helyi általános iskolában tartott előadást 8-10 éves gyerekeknek. Az előadás során arról beszélt, hogy vissza akarják szoktatni a magyar embereket az ősi magyar hagyományokra. Ehhez fűzte hozzá, hogy „Akinek ez nem tetszik, az menjen a liberálisokhoz, menjen fel a buzifelvonulásra!”

Az esetről készült videó elérhető: http://youtu.be/4YFcsFlisGY

A tavalyi Eurogames-es incidenst követően a deres.tv szélsőjobboldali hírportál idén is listázni kezdte az általuk melegnek vélt embereket.

A „A nagy köcsög adatbázis 2.” címen közölt cikkben a Budapest Pride rendezvények résztvevőinek nevét, sok esetben arcképét tették közzé a Facebook alapján, „idén sem hagyjuk rejtőzködni a buzikat” kommenttel.

Az akció azonban visszájára fordult, ahelyett, hogy az érintettek félni kezdtek volna, egyre több érintett és támogató kérte felvételét a listára.

A Háttér…

Melegeken poénkodott Kósa Lajos, a Fidesz debreceni polgármestere, a párt alelnöke, országgyűlési képviselő. Vidnyánszki Attila színházigazgató (aki a jövő évadtól a Nemzeti Színház igazgatója lesz) búcsúztatóján bemutatott videóüzenetében az alábbi mondat hangzott el: „Kedves Attila, ha Budapesten túlságosan meleg lenne a helyzet, várunk vissza!”

A Hajdú Online tudósítása szerint „Kacajok, kuncogások fogadták a kétségtelenül kétértelmű beszédet.” A beszámoló elérhető: http://www.haon.hu/vidnyanszky-kilepoje/2285263